World Rowing Masters Regatta, Libourne, France – Wednesday 7th September to Sunday 11th September
- Masters G 8+: Tom Bishop, Geoff Peel (with Lee Brown (MAABC), Rod Stewart (Dart Totnes ARC), Roger Gould (Toowong, AUS), Mark Williams (Essendon, AUS), Tim Juzefowicz (Essendon), Peter Atkinson (DTARC))
- Masters H 8+: Tom Bishop, Geoff Peel (with Lee Brown (MAABC), Rod Stewart (Dart Totnes ARC), Roger Gould (Toowong, AUS), ERST Pawlowsky Giessener RC, Hassia, GER), Hilko Koch (Krefelger RC, GER), Peter Atkinson (DTARC), Hilary Co)
- Masters G 4x: Tom Bishop (with Lee Brown (MAABC), Rod Stewart (Dart Totnes ARC) and Peter Atkinson (DTARC))
- Masters G 4-: Steve Aquilina, Geoff Peel (with Mark Williams (Essendon, AUS) and John Myburgh (Mosman, AUS))
- Masters H 4x: Tom Bishop (with Lee Brown (MAABC), Rod Stewart (Dart Totnes ARC) and Peter Atkinson (DTARC))
- Masters H 4-: Tom Bishop (with Lee Brown (MAABC), Rod Stewart (Dart Totnes ARC) and Peter Atkinson (DTARC))
- Masters F 2x: Steve Aquilina, Tom Bishop
- Masters H 2x: Tom Bishop, Geoff Peel
- Masters G 1x: Tom Bishop
- Masters H 1x: Tom Bishop
- Masters I 1x: Tom Bishop
- Mixed Masters G 4x: Steve Aquilina, Tom Bishop (with Ailie Ord (Strathclyde Park) and Hilary Cook (MAABC))
- Mixed Masters G 2x: Tom Bishop (with Ailie Ord (Strathclyde Park))
Henley Masters Regatta – Friday 8th July to Saturday 9th July
- Masters H 8+: Graham Bagnall, Tom Bishop, Lee Brown, Rod Stewart, Charles Harrison, Pete Meaney, Andy Tompkins, Ian Hyslop, Jane Adams
- Masters H 4x: Lee Brown, Tom Bishop, Rod Stewart (composite with Pete Atkinson of Dart Totnes ARC)
- Masters E 1x: Ken Almand
European Masters Regatta on Tour, Bled, Slovenia – Thursday 16th June to Sunday 19th June
- Masters H 4x: Tom Bishop (composite with Rod Stewart (Dart Totnes ARC), Bob Milligan (Poplar B & D RC) and Lee Brown (Upper Thames RC))
- Masters H 2x: Tom Bishop (composite with Rod Stewart of Dart Totnes ARC)
- Masters G 1x: Pete Meaney
- Masters H 1x: Tom Bishop
- Masters I 1x: Tom Bishop
- Mixed Masters G 4x: Tom Bishop (composite with Ailie Ord (Strathclyde RC), Hilary Cook (MAABC) and Rod Stewart (Dart Totnes ARC))
- Mixed Masters G 2x: Tom Bishop (composite with Ailie Ord (Strathclyde RC))
British Rowing Masters Championships (Holme Pierrepont) – Saturday 11th June to Sunday 12th June
- Masters G 4x: Steve Aquilina, Pete Meaney, Geoff Peel, Ian Hyslop
- Masters H/I 4x: Tom Bishop (composite with P Atkinson (Dart Totnes ARC), L Brown (MAABC) and R. Stewart (Dart Totnes ARC))
- Masters H/I 1x: Tom Bishop
- Masters H/J 4-: Tom Bishop (composite with P Atkinson (Dart Totnes ARC), L Brown (MAABC) and R. Stewart (Dart Totnes ARC))
- Mixed Masters F/G 8+: Geoff Peel, Pete Meaney, Steve Aquilina, Ian Hyslop, Jane Adams (composite with Hilary Cook (MAABC), Sarah Kell (MAABC), Jackie Darling (BBLRC), Pauline Peel (TSS))
Australian Masters Rowing Championships, Ballarat – Thursday 19th May to Sunday 22nd May
- Mixed Masters F-G 4x: Tom Bishop (composite with Sue Donoghue (ANU), Julia Wood (Exeter RC), Peter Macartney (ANU))
- Masters H 4x: Tom Bishop (composite with Rod Stewart (Dart Totnes ARC), George Petelin (Gold Coast Masters), Peter Macartney (ANU))
- Masters H 4-: Tom Bishop (composite with Rod Stewart (Dart Totnes ARC), George Petelin (Gold Coast Masters), Peter Macartney (ANU))
- Masters H 2x: Tom Bishop (composite with Rod Stewart (Dart Totnes ARC))
- Masters I 2x: Tom Bishop (composite with George Petelin (Gold Coast Masters))
- Masters I 1x: Tom Bishop
- Champion of Champions 1x: Tom Bishop
Rowing Victoria Masters State Championship Regatta (Australia) – Saturday 7th May to Sunday 8th May
- Masters GK 4x: Tom Bishop (composite with Rod Stewart (Mercantile), P. Spasojevic (Melbourne), Peter Macartney (ANU))
- Masters GK 2x: Tom Bishop (composite with Rod Stewart (Mercantile))
- Masters GK 1x: Tom Bishop
Borne @ Chiswick Bridge Regatta – Saturday 7th May
- Open 1x Band B: Jack Hodges
Queensland State Masters Championship Regatta (Australia) – Saturday 30th April to Sunday 1st May
- Masters G-M 4x: Tom Bishop (composite with Rod Stewart (Mercantile), George Petelin (Gold Coast Masters), Ian Luxford (Sunshine Coast))
- Masters F 2x: Tom Bishop (composite with Rod Stewart (Mercantile))
- Masters G-M 2x: Tom Bishop (composite with Rod Stewart (Mercantile))
- Masters G-M 1x: Tom Bishop
Chiswick Amateur Regatta – Saturday 30th April
- Open 1x Band 2: Jack Hodges
Hammersmith Regatta – Saturday 23rd April
- Masters F/G 4x: Steve Aquilina, Pete Meaney, Geoff Peel, Ian Hyslop
Vesta Veterans Head – Sunday 27th March
- Masters D 8+: Mark Chatwin (composite with London RC)
- Masters G/H 8+: Graham Bagnall, Bruce Lamka, Andy Tompkins, Ian Hyslop, Geoff Peel, Steve Aquilina, Charles Harrison, Pete Meaney, Jane Adams
Kingston Head of the River – Saturday 19th March
- Masters F/G/H 4x-: Steve Aquilina, Charles Harrison, Pete Meaney, Ian Hyslop
Hammersmith Head – Sunday 27th February
- Masters G/H 8+ (G): Graham Bagnall, Tom Bishop, Geoff Peel, Ian Hyslop, Steve Aquilina, Richard Lonergan, Charles Harrison, Pete Meaney, Jane Adams
Rowing NSW Small Boats Regatta – Saturday 29th January
- Masters 2x (Division 2): Tom Bishop (composite with Len Walter of North Shore RC, NSW)
- Masters 1x (Division 4): Tom Bishop
Walton Small Boats Head – Saturday 11th December
- Masters D 1x Band 2: Ken Almand
- Masters G 1x: Tom Bishop
Teddington Head – Saturday 20th November
- Masters C/D 1x: Dov Ohrenstein
- Masters H 1x: Tom Bishop
Veteran Fours Head – Sunday 14th November
- Masters G 4x: Steve Aquilina, Charles Harrison, Tom Bishop, Ian Hyslop
- Masters H 4x: Geoff Peel, Lee Brown, Pete Meaney, Graham Bagnall
Henley Sculls – Saturday 6th November
- Masters H/I 2x: Tom Bishop (composite with Rod Stewart of Dart Totnes RC)
- Masters H/I 1x: Tom Bishop
Upper Thames Autumn Head – Saturday 30th October
- Masters EFG 4x-: Steve Aquilina, Tom Bishop, Charles Harrison, Ian Hyslop
Weybridge Silver Sculls – Saturday 16th October
- Masters G 1x: Tom Bishop
- Masters H 1x: Tom Bishop