FISA World Masters Regatta, Poznan, Poland – Thursday 8th September to Sunday 11th September
- Masters D 4x: Geoff Peel, Richard Lonergan, Steve Aquilina, Pete Meaney
- Masters D 4-: John Ferrario, Roger Hine, Fred Jefferies, Richard Lonergan
- Masters E 2x:: Tom Bishop, Steve Aquilina
- Masters E 1x:: Tom Bishop
- Masters F 1x: Tom Bishop
- Women's Masters A 1x: Deborah Mallinson
- Women's Masters B 1x: Deborah Mallinson
- Mixed Masters D 2x: Tom Bishop, Deborah Mallinson
Stourport Sprint Regatta – Sunday 14th August
- IM1 4+: Max Popiolek, Richard Miller, Craig Russell, Rob Williams, Jane Adams
- IM3 4+: Jason Liong, Sean Pitt, Max Wall, Tom Barnwell, Jane Adams
Stourport Regatta – Saturday 13th August
- IM3 8+: Jason Liong, Sean Pitt, Max Wall, Tom Barnwell, Craig Russell, Richard Miller, Max Popiolek, Rob Williams, Jane Adams
- IM2 4+: Max Popiolek, Richard Miller, Craig Russell, Rob Williams, Jane Adams
Molesey Amateur Regatta – Saturday 16th July
- IM3 4+: Max Popiolek, Richard Miller, Craig Russell, Rob Williams, Jane Adams
Henley Masters Regatta – Friday 8th July to Saturday 9th July
- Masters E 8+: John Ferrario, Ian Hyslop, Alan ("Willy") Almand, Steve Aquilina, Geoff Peel, Richard Lonergan, Fred Jefferies, Pete Meaney, Kevin McEvoy
- Masters E 4-: Steve Aquilina, Pete Meaney, Geoff Peel, Ian Hyslop (on a row over)
- Masters F 1x: Tom Bishop
- Women's Masters B 1x: Deborah Mallinson
Marlow Regatta – Sunday 19th June
- Masters D 8+: John Ferrario, Roger Hine, Alan ("Willy") Almand, Jonathan Ferris, Geoff Peel, Richard Lonergan, Fred Jefferies, Pete Meaney, Kevin McEvoy
- Masters B 1x: Richard Ratcliffe
British Rowing Masters Championships – Sunday 12th June
- Masters D 8+: John Ferrario, Ian Hyslop, Steve Aquilina, Jonathan Ferris, Geoff Peel, Richard Lonergan, Fred Jefferies, Pete Meaney, Kevin McEvoy
- Masters E 8+: John Ferrario, Roger Hine, Alan ("Willy") Almand, Jonathan Ferris, Geoff Peel, Richard Lonergan, Fred Jefferies, Pete Meaney, Kevin McEvoy
- Masters F 1x: Tom Bishop
Weybridge Ladies' Regatta – Sunday 5th June
- Women's IM3 2x: Tegan Gowlland (with Sarah Blakeburn of UWBC)
Twickenham Regatta – Saturday 28th May
- Masters E 8+: John Ferrario, Roger Hine, Alan ("Willy") Almand, Steve Aquilina, Geoff Peel, Richard Lonergan, Fred Jefferies, Pete Meaney, Kevin McEvoy
Borne @ Chiswick Bridge Regatta – Saturday 7th May
- IM3 2x: Ewen McLeod (with Alex Page of UWBC)
- Women's Novice 2x: Tegan Gowlland (with Sarah Blakeburn of UWBC)
Chiswick Amateur Regatta – Saturday 30th April
- Novice 4+: Rob Williams, Mark Pascoe, Craig Russell, Mike Cuthbertson, Jane Adams
- Masters E 8+: John Ferrario, Duncan Hughes, Alan ("Willy") Almand, Roger Hine, Geoff Peel, Richard Lonergan, Fred Jefferies, Pete Meaney, Kevin McEvoy
Vesta Veterans' Head – Sunday 3rd April
- Masters E 8+: John Ferrario, Roger Hine, Geoff Peel, Alan ("Willy") Almand, Jonathan Ferris, Richard Lonergan, Fred Jefferies, Pete Meaney, Kevin McEvoy
Hammersmith Head – Sunday 20th March
- Masters D 8+: John Ferrario, Roger Hine, Geoff Peel, Richard Ratcliffe, Jonathan Ferris, Richard Lonergan, Fred Jefferies, Pete Meaney, Kevin McEvoy
Quintin Head – Saturday 29th January
- Masters D 8+: John Ferrario, Dov Ohrenstein, Alan ("Willy") Almand, Richard Ratcliffe, Geoff Peel, Richard Lonergan, Fred Jefferies, Pete Meaney, Kevin McEvoy
Walton Small Boats Head – Saturday 11th December
- Masters D/E/F/H 2x: Frank Webb, Dick Findlay
- Masters C 1x: Ken Almand
Vesta Scullers' Head – Saturday 27th November
- Masters A 1x: Mark Chatwin
- Masters E 1x: Pete Meaney
- Masters F 1x: Tom Bishop
- Masters H 1x: Frank Webb
- Women's Masters B 1x: Deborah Mallinson
Veteran Fours Head – Saturday 13th November
- IM3 4+: Sean Pitt, Mark Pascoe, Craig Russell, Alex Page, Catt McLeod
- Masters D 4-: John Ferrario, Roger Hine, Fred Jefferies, Richard Lonergan
- Masters E 4x: Nick Ryan, Charles Harrison, Pete Meaney, Dick Findlay
Henley Sculls Head – Saturday 6th November
- Masters C 1x: Ken Almand
- Women's Masters B 1x: Deborah Mallinson
Weybridge Silver Sculls – Saturday 23rd October
- Masters F 1x: Tom Bishop
- Masters G 1x: Dick Findlay
The Pairs Head – Saturday 16th October
- Mixed Masters B/C 2x: Nick Ryan, Deborah Mallinson
Wallingford Long Distance Sculls – Saturday 2nd October
- Masters E 1x: Tom Bishop
- Masters F 1x: Tom Bishop
Boston Marathon – Sunday 19th September
- Women's Senior 1x: Deborah Mallinson
- Masters D 1x: Nick Ryan