FISA World Masters Regatta, Duisburg, Germany – Thursday 6th September to Saturday 8th September
- Masters E 2x: Tom Bishop, Steve Aquilina
- Masters F 2x: Tom Bishop, Pete Meaney
- Masters E 1x: Tom Bishop
- Masters F 1x: Tom Bishop
Stourport Regatta – Saturday 11th August
- IM1 4+: Sean Pitt, Richard Miller, Craig Russell, Rob Williams, Jane Adams
Molesey Amateur Regatta – Saturday 14th July
- Masters E/F 4-: Huw Jones, Roger Hine, Geoff Peel, Steve Aquilina
Henley Masters Regatta – Friday 6th July to Saturday 7th July
- Masters D 8+: Huw Jones, Roger Hine, Geoff Peel, Steve Aquilina, Jonathan Ferris, Richard Lonergan, Fred Jefferies, Pete Meaney, Ali Elliott
- Masters E 8+: Huw Jones, Roger Hine, Geoff Peel, Steve Aquilina, Jonathan Ferris, Richard Lonergan, Fred Jefferies, Pete Meaney, Ali Elliott
- Masters C 4x: Richard Ratcliffe, Ken Almand (composite with Auriol Kensington RC)
- Masters C 1x: Ken Almand
- Masters G 1x: Tom Bishop
Marlow Regatta – Sunday 17th June
- Masters E 8+: Huw Jones, Roger Hine, Phil Hayman, Jonathan Ferris, Geoff Peel, Richard Lonergan, Fred Jefferies, Pete Meaney, Ali Elliott
- Masters E 4-: Geoff Peel, Steve Aquilina, Jonathan Ferris, Pete Meaney
- Masters F 1x: Tom Bishop
Barnes & Mortlake Regatta – Saturday 9th June
- IM2 4-: Mark Chatwin, Nick Moore, Rob Williams, Sam Broadhurst
- IM2 2x: Nick Moore, Mark Chatwin
- Novice 2x: Sean Pitt, Richard Miller
Peterborough Regatta – Sunday 27th May
- WIM2 1x: Sarah Blakeburn
Peterborough Regatta – Saturday 26th May
- IM2 2x: Sam Broadhurst, Rob Williams
British Rowing Masters Championships – Sunday 20th May
- Victor ludorum
- Masters D 8+: Huw Jones, Roger Hine, Phil Hayman, Steve Aquilina, Jonathan Ferris, Richard Lonergan, Fred Jefferies, Pete Meaney, Ali Elliott
- Masters E 8+: Huw Jones, Steve Aquilina, Phil Hayman, Alan ("Willy") Almand, Jonathan Ferris, Richard Lonergan, Fred Jefferies, Pete Meaney, Ali Elliott
- Masters F 8+: Geoff Peel, Dick Findlay, Alan ("Willy") Almand, Roger Hine, Jonathan Ferris, Richard Lonergan, Fred Jefferies, Pete Meaney, Ali Elliott
- Masters C 4x: Mark Chatwin, Richard Ratcliffe, Ken Almand (composite with Auriol Kensington RC)
- Masters E 4-: Huw Jones, Roger Hine, Geoff Peel, Steve Aquilina
- Masters C 1x: Ken Almand
- Masters G 1x: Tom Bishop
Chiswick Amateur Regatta – Saturday 5th May
- Novice 1x: Rob Williams
Borne @ Chiswick Bridge Regatta – Saturday 28th April
- WN 4x: Nanyamka Brown, Anne Wilkinson, Hayley Short, Tamsyn Wedlake-James
- Novice 1x: Sam Broadhurst
- Masters C 1x: Richard Ratcliffe
Vesta Veterans' Head – Sunday 18th March
- Masters B 8+: Mark Chatwin, Richard Ratcliffe, Ken Almand (composite with Auriol Kensington and Putney Town)
- Masters E 8+: Huw Jones, Roger Hine, Geoff Peel, Steve Aquilina, Phil Hayman, Pete Meaney, Fred Jefferies, Richard Lonergan, Kevin McEvoy
Hammersmith Head – Sunday 4th March
- Masters B 8+: Mark Chatwin, Richard Ratcliffe, Ken Almand (composite with Auriol Kensington)
- Masters E 8+: Huw Jones, Roger Hine, Geoff Peel, Steve Aquilina, Phil Hayman, Pete Meaney, Fred Jefferies, Richard Lonergan, Kevin McEvoy
Quintin Head – Saturday 28th January
- Masters C 8+: Mark Chatwin, Richard Ratcliffe, Jonathan Ferris, Ken Almand (composite with Auriol Kensington)
- Masters E 8+: Huw Jones, Steve Aquilina, John Ferrario, Alan ("Willy") Almand, Geoff Peel, Pete Meaney, Fred Jefferies, Richard Lonergan, Kevin McEvoy
Walton Small Boats Head – Saturday 10th December
- Masters C 1x: Ken Almand
- Masters G/H 2x: Frank Webb, Dick Findlay
Vesta Scullers' Head – Saturday 3rd December
- Masters F 1x: Tom Bishop
Burway Small Boats Head – Saturday 26th November
- Masters E/F/G 2x: Frank Webb, Dick Findlay
Kingston Small Boats Head – Saturday 19th November
- Masters G/H 2x: Frank Webb, Dick Findlay
Henley Sculls Head – Saturday 12th November
- Masters D/E 2x: Tom Bishop, Steve Aquilina
- Masters B 1x: Ken Almand
- Masters C 1x: Richard Ratcliffe
- Masters E 1x: Charles Harrison
Veteran Fours Head – Sunday 6th November
- Masters B 4x: Mark Chatwin (composite with MAABC)
- Masters C 4x: Ken Almand, Richard Ratcliffe (composite with AKRC & Thames RC)
- Masters E 4-: Geoff Peel, Alan ("Willy") Almand, Steve Aquilina, Roger Hine
Marlow Long Distance Sculls – Saturday 29th October
- Masters E/F 1x: Charles Harrison
Weybridge Silver Sculls – Saturday 22nd October
- Masters E 1x: Tom Bishop
- Masters F 1x: Tom Bishop
The Pairs Head – Saturday 8th October
- Mixed Masters D/E/F 2x: Deborah Mallinson, Tom Bishop
- Masters G/H/I 2x: Dick Findlay, Frank Webb
Wallingford Long Distance Sculls – Saturday 1st October
- Masters E 1x: Charles Harrison
- Masters F 1x: Tom Bishop